Aromatyczna sałatka z pieczonych buraków i kiszonych ogórków

Pieczone buraczki z kiszonymi ogórkamiPrzyznam że w temacie surówek byłem do niedawna trochę na bakier i niezbyt często je robiłem.
Na blogach i w książkach niezbyt często można się natknąć na przepisy z nimi związane, no bo przecież to takie proste, że nie ma o czym pisać.
Moim zdaniem czasami jednak warto i dzisiaj przedstawiam sałatkę, której nauczyłem się pomagając w kuchni na kursie Vipassany. Jest pyszna, prosta w wykonaniu i w sam raz na obecną, zimową aurę. Przy okazji pozdrawiam wszystkich, których przy tej okazji mogłem poznać :)

Składniki

Dla dwóch osób:
  • 2-3 pieczone lub gotowane buraki
  • 2-3 ogórki kiszone
  • Sezam
  • Oliwa z oliwek
Ponieważ zarówno buraki jak i ogórki występują w różnych rozmiarach, to może napiszę, że ogórków powinno być tak około 3 razy mniej niż buraków.

Przygotowanie

Upieczone lub ugotowane buraki obieramy i trzemy na tarce na dużych oczkach razem z ogórkami, posypujemy sezamem, dodajemy oliwy i gotowe. Prawda że proste? :)
Jedynie same gotowanie lub pieczenie warto zrobić wcześniej, bo trwa około godziny. Jednak gra jest warta pieczenia, bo dzięki temu sałatka jest lżej strawna od wersji z surowymi warzywami i również doda nam jakże potrzebnej o tej porze roku energii.
Smacznego!